Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Филипа Рајс е талентирана артистка која создава едноставни, но прекрасни стрипови за секојдневните радости со партнерот. Таа не става акцент на типичните нешта кои се поврзуваат со љубовта, како срценцата и ружите, туку на секојдневните начини на кои вистински ја споделуваме љубовта со нашите партнери. Без разлика дали станува збор за утринските ритуали, прегратките или заедничкото заспивање, таа ги издвојува вистинските нешта кои ја покажуваат искрената и длабока љубов.

Понекогаш љубовта може да се најде во наједноставните нешта, како заедничкото утро во кујната

(1) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Вие можете да бидете заедно во истата просторија и да не правите ништо

(2) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Љубовта е гушкање сè додека не заспиете

(3) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Дури и најдосадните задачи се забавни кога ги правите заедно

(4) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Купувањето намирници никогаш не било поинтересно

(5) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Вистинската љубов значи тргнување сè настрана за само една прегратка

(6) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Најголемата дилема е што ќе јадете за вечера

(7) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Дури и ако се чувствувате малку тажно, секогаш има некој кој ќе ве држи за рака

(8) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Среќа е кога и двајцата читате во кревет по тешкиот ден на работа

(10) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Склопувањето мебел е исто како да си играте со ЛЕГО коцки

(11) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Понекогаш, мора да поставите тешки прашања

(12) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Готвењето заедно станува една од најинтересните задачи во домот

(13) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Дури и вашите најмали проблеми многу му/ѝ значат

(14) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Љубов е кога зборувате за сè и сешто додека лежите во кревет

(15) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Тој или таа ги знае вашите омилени позиции за гушкање

(16) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Додека пиете кафе, само вие двајца постоите на целиот овој свет

(19) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Студениот есенски ветер не може да ве допре бидејќи вашето срце е топло

(20) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Вие знаете точно кога треба да се извините

(21) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Не постои ништо поудобно од заспивање во неговиот или нејзиниот скут

(22) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Постојано истражувате нови нешта, дури и ако станува збор за паркот во вашето маало

(23) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Вие знаете дека љубовта не се состои само од виножита и пеперутки

(24) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

Сè додека сте еден покрај друг…

(25) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта

…Сè ќе биде во ред!

(26) Илустрации кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат дека љубовта се гледа во малите нешта


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар