Хотел сместен во Боинг 727

Хотел сместен во Боинг 727

Хотелот „Costa Verde“ нуди загарантирано уживање за своите посетители, бидејќи се наоѓа покрај одлична песочна плажа, опколен со прекрасен животински и растителен свет.

Хотел сместен во Боинг 747Хотел сместен во Боинг 747

Двата огромни балкони сместени на крилата на авионот и целата негова внатрешност се целосно направени од дрво, што овозможува комплетно вклопување со околината, за идеален мир и релаксација.

Хотел сместен во Боинг 747Хотел сместен во Боинг 747

Авионот е од моделот Боинг 727, произведен во 1965 година и долго време бил дел од флотите на „South African Airways“, а подоцна и од „Colombia’s Avianca Airlines“. Кога тој бил повлечен од употреба, група инвеститори од Костарика, го купиле и го донеле во Сан Хозе, каде што бил поделен на 5 дела за полесно да се транспортира на денешната локација.

Хотел сместен во Боинг 747Хотел сместен во Боинг 747Хотел сместен во Боинг 747

Сепак, секое уникатно уживање чини многу, па така преноќување во овој хотел вон сезона би ве чинело 300 евра, а во сезона 350 евра.

Хотел сместен во Боинг 747Хотел сместен во Боинг 747Хотел сместен во Боинг 747


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар