Хипнотички геометриски композиции

Овие прекрасни, калеидоскопски композиции се дело на Енди Гилмор, графички дизајнер чиј талент и креативност многу пати се потврдија низ неговата завидна кариера. Како што и самиот вели, потребно било доста време и посветеност за да успее да го развие овој неверојатен стил на дигитална уметност. Според него, најголем дел од своето знаење и искуство го стекнал во библиотеки, книжарници и театри во коишто работел и секогаш јасно го нагласува нивното значење за неговата кариера. Во долгата листа на клиенти со кои соработувал Енди се вбројуваат и Wired Magazine, The New York Times, Fast Company, Wallpaper*, Warp Records, Ghostly International и други значајни имиња.(1) Хипнотички геометриски композиции(2) Хипнотички геометриски композиции(3) Хипнотички геометриски композиции(4) Хипнотички геометриски композиции(5) Хипнотички геометриски композиции(6) Хипнотички геометриски композиции(7) Хипнотички геометриски композиции(8) Хипнотички геометриски композиции(9) Хипнотички геометриски композиции(10) Хипнотички геометриски композиции(11) Хипнотички геометриски композиции(12) Хипнотички геометриски композиции(13) Хипнотички геометриски композиции(14) Хипнотички геометриски композиции(15) Хипнотички геометриски композиции


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

  1. . Reply

    Премногу масонска симболика…

    • Трол Reply

      Седи бе, Г-дин Критичар

Остави коментар