Глава од змеј лебди на небото над Гренланд

Глава од змеј лебди на небото над Гренланд

Глава од змеј се појавила на хоризонтот како дел од магичниот танц на феноменот аурора бореалис во Гренланд. Ова митско суштество се формирало од различните нијанси на зелените светлини кои во форма на честички ја бомбардирале атмосферата на Земјата над Арктикот.

Глава од змеј лебди на небото над Гренланд

Оваа необична и по малку застрашувачка фотографија била направена од страна на фотографот Хуан Карлос Касадо. Погледнете ги и останатите неверојатни фотографии од неговата колекција за овој прекрасен природен феномен.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар