Фотографии од природата кои го одземаат здивот

Рурални предели, зеленило, неверојатни погледи… Највредното нешто што нашата планета го има на себе и ни го остава во наследство е природата. Таа отсекогаш била првата и основна инспирација за секој креативен и имагинативен ум кој ја цени убавината и кој ја бара хармонијата во хаосот. Таков е случајот и со фотографот Марцин Собас.

Фотографии од природата кои го одземаат здивот

Марцин ги бележи сите природни убавини, повеќе од 8 години, и вели дека секогаш се враќа на истите места за да ги фотографира прекрасните пејзажи, бидејќи тие секогаш се различни. Погледнете ги неговите фотографии кои сигурно нема да ве остават рамнодушни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар