Фотографии од прекрасни погледи кои секој би сакал да ги има за време на изолација

Фотографии од прекрасни погледи кои секој би сакал да ги има за време на изолација

Луѓе од целиот свет споделуваат фотографии на нивните профили на Инстаграм од прекрасните погледи што ги имаат за време на изолацијата. Инспиративните описи на социјалните мрежи докажуваат дека изолацијата не е толку лоша кога можете да го гледате зајдисонцето од вашиот париски балкон или да се разбудите со поглед кон пенливото море во Бермуда.

Како и да е, додека ги гледаме тие убави слики, не треба да заборавиме на луѓето кои не се толку среќни додека се во изолација и да бидеме благодарни за малите работи што ни ги нуди животот.

1. Франција

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Timothé Mazeau Wilquin (@timothemw) el

2. Бермуда

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Carla Seely (@cseely75) el

3. Швајцарија

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de AM Photographie (@_andrea_muller_) el

4. Норвешка

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Anne Lise Brekkhus Konglevoll (@_alinwonderland_) el

5. Перу

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ante Gabriel PhotoArt (@ante_gabriel) el

6. Франција

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Emy (@ramble_on_streets) el

7. Шкотскиот остров

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ashlea Ann (@ashleaannt) el

Погледнете ги и овие фотографии што покажуваат како изгледа пролетта низ целиот свет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар