Фотографии кои покажуваат како ќе изгледаат принцезите од Дизни кога ќе станат кралици

Годините се само бројка, дури и за принцезите од Дизни. Костимографот Нефи Гарсија и фотографот Тони Рос преку моќта на фотографијата успеале да ги претстават принцезите од Дизни во поинакво светло: Како моќни и зрели кралици! За да бидат фотосесиите уште поволшебни, жените кои ја презеле улогата на повозрасните верзии на ликовите се вистинските мајки на моделите кои позирале како принцезите!

Младата Снежана

Фотографии кои покажуваат како ќе изгледаат принцезите од Дизни кога ќе станат кралици

Снежана како кралица

Фотографии кои покажуваат како ќе изгледаат принцезите од Дизни кога ќе станат кралици

Ариел кога излегува од свежата морска вода

Фотографии кои покажуваат како ќе изгледаат принцезите од Дизни кога ќе станат кралици

Кралицата Ариел како дел од животот на копното

Фотографии кои покажуваат како ќе изгледаат принцезите од Дизни кога ќе станат кралици

Гарсија, кој и претходно се прославил благодарение на Дизни костимите што ги дизајнирал, изјавил дека требале малку да ги убедуваат мајките за да се вклучат, но откако ги виделе фустаните, веднаш се согласиле.

На почетокот се двоумеа, но кога се видоа себеси како се претвораат во неверојатни кралици, веднаш влегоа во улогата“, објаснил Гарсија.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар