Фотограф го фаќа на слика смешниот израз на луѓето кога пијат шотови

Фотограф го фаќа на слика смешниот израз на луѓето кога пијат шотови

Фотографот Тим Чарлс направил интересна серија фотографии каде се фатени смешните изрази на луѓето кога пијат шотови на екс. Тоа е токму оној момент кога го чувствуваме печењето на алкохолот во нашите грла кое трае само секунда пред да се вратиме во нормала.

Чарлс вели дека идејата е да се прикаже тоа моментално лошо чувство, после кое сè е многу подобро благодарение на алкохолот. Исто, тој вели дека тоа е оној момент кога луѓето искрено ги покажуваат своите емоции без да се трудат да се прикажат себеси во поинакво светло.

Фотограф го фаќа на слика смешниот израз на луѓето кога пијат шотови Фотограф го фаќа на слика смешниот израз на луѓето кога пијат шотови

Оваа идеја резултира со интересна фотосесија која мора да ја погледнете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар