Филозофијата на животот

Финската фотографка Jenni Holma има дарба за создавање слатки и оригинални сцени за нејзините фотографии. Нејзина најголема инспирација е најсовршеното, но и најкомплицираното чувство наречено љубов и сите слатки и горчливи вкусови кои таа во себе ги крие. Покрај љубовта, Jenni им дава визуелна смисла на сите оние длабоки емоции кои се дел од животот на секој човек. Дваесет и две годишната студентка по фотографија вели дека нејзиното срце „лежи“ во концептуалната фотографија, но има страхопочит кон сè што ќе ја натера да почувствува некаква емоција.

Филозофијата на животот

„Пропуштени прилики“


„Светот го гледам низ „детски“ очила, што понекогаш ми се удира од глава, но во подобрите денови е ОК. Сакам да ги набљудувам нештата околу мене и притоа да си фаќам прибелешки за себе. Не сакам да ја сметам фотографијата како еден куп правила кои секој артист мора да ги следи…  Нови идеи и свежи перспективи се многу подобар избор, во однос на неколку прави хоризонтални линии и многу нападни бои.“

Филозофијата на животот

„Време е за ручек“

Филозофијата на животот

„Учам да летам“

Филозофијата на животот

„Врнат срца“

Филозофијата на животот

„Силно срце“


„Го следам сето она кое сметам дека изгледа добро или прави да се чувствувам добро… Не можам да тврдам дека сум тотално оригинална, многу од моите идеи биле употребени стотици пати до сега. Како и да е, навистина се гордеам со себе, секојпат кога ќе почувствувам дека сама сум дошла до некаква идеја и постојано се трудам да стигнам до оној момент, кога повеќе нема да црпам инспирација од работата на другите луѓе, туку од мојот сопствен живот“.

Филозофијата на животот

„Цвеќиња за појадок“

Филозофијата на животот

„Чекорење во воздух“

Филозофијата на животот

„Сети се да кажеш“

Филозофијата на животот

„Тишина“

Филозофијата на животот

„Снежна бура во моите мисли“

Филозофијата на животот

„Ја <3 зимата“

Филозофијата на животот

„Стриптиз“

Филозофијата на животот

„Размислувај едноставно“

Филозофијата на животот

„Зошто?“

Филозофијата на животот

„Избледено сеќавање“

Филозофијата на животот

„Спротивностите се привлекуваат“

Филозофијата на животот

„Проголтани чувства“

Филозофијата на животот

„Моето срце е твое“

Филозофијата на животот

„Невидлива“

Филозофијата на животот

„Немој да зборуваш“

Филозофијата на животот

„Секој победник има лузни“

Филозофијата на животот

„Самоубиство“

Филозофијата на животот

„Смрзнато срце“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар