Фантастични тридимензионални цртежи кои скокаат надвор од листот на тетратката

15-годишниот артист Жуо Карвајо, попознат како J Desenhos се занимава со една навидум едноставна, но всушност многу интересна уметност. Тој ги искривува сините линии кои ги исцртува на обичен бел лист во неговата тетратка, а потоа додава сенки за да ги комплетира цртежите. Резултатот се карактери и облици кои изгледаат како да скокаат надвор од листот, па дури и надвор од тетратката. Овој млад уметник поседува навистина голем талент. Погледнете ја галеријата со неговите необични, но моќни 3Д дела.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар