Фантастична уметност врз обични камчиња

Цртањето врз камчиња е навистина креативна уметност. Со овој талент може да се пофали и младата Кетрин од Мајами, Флорида, чие животно мото е: „Знаењето е моќ, а патувањето е знаење“. Таа себеси се опишува како хипик, уметник, писател, светски патник, градинар, творец… Нејзината основна инспирација е природата.Фантастична уметност врз обични камчиња

„Кога имав десет години, заедно со мојот најдобар другар одлучивме да цртаме на големи камења и да ги продаваме во соседството. И навистина успеавме да продадеме неколку, благодарение на љубезните соседи. Неодамна одлучив повторно да му се посветам на сликањето на камења, бидејќи како и за многу други уметнички правци и тука можноста за креативност е бескрајна“, вели Кетрин.

Фантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчињаФантастична уметност врз обични камчиња


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар