Енергична фотосесија од луѓе кои ги покажуваат своите емоции во скок

За својот финален проект на Универзитетот во источен Лондон, фотографот Томас Јанушка поминал 7 месеци истражувајќи како би било да се живее во бестежински свет. Неговата нова црно-белa серија фотографии, наречена „Гравитација“, вклучува личности кои уживаат во слободата на скоковите. Томас фотографирал и танчари и обични луѓе кои за едно снимање скокале од 150 до 600 пати пред неговиот фотоапарат. Тој успеал совршено да ја долови енергијата и експресивните движења кај неговите субјекти за време на секој скок. Погледнете…

Енергетска фотосесија од луѓе кои ги покажуваат своите емоции во скок
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар