Електронски уреди изработени од шарена хартија

Луси Томас и Тибо Зимерман се двајца исклучителни дизајнери кои стојат зад студиото за модерен дизајн Zim and Zou во Нанси, Франција. За потребите на своите клиенти, дуото се занимава со изработка на скулптури од хартија, инсталации, графички дизајн, илустрации и веб-дизајн. Нивната последна колекција наречена „Назад кон основите“ (Back to Basics) е проект на кој работат цела година и сè уште е во тек. Тие изработуваат електронски уреди како фотоапарати, телефони, вокмени, касети, дискети, џоистици… Секој шарен уред претставува рачно изработен предмет од преработена хартија, а дури и најмалите остатоци при сечењето, повторно се користат како детали.Електронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартијаЕлектронски уреди изработени од шарена хартија



Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Теадора Иванова Reply

    Прекрасно.. <3

Остави коментар