Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црните кујни веќе некое време се тренд во уредувањето на домот. Станува збор за елегантен и модерен, дури и смел тренд, но не е по сечиј вкус. Сепак, би можеле да ја обожавате црната боја во кујната ако се одлучите за црно-бела комбинација што изгледа навистина убаво и лесно се вклопува во секој животен простор.
Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Со малку црна боја, дури и најобичната бела кујна ќе изгледа поинаку и интересно. Најчесто може да видите комбинација од бели елементи и црни работни површини, но ако сакате да преовладува црната боја, можете да го изберете спротивното – црни елементи со бели работни површини. Црна маса или црни столови, црн фрижидер и бел чаршав со црни точки ќе биде многу добра комбинација.

Црно-белите кујни изгледаат елегантно, а оваа комбинација ќе биде одличен избор, без разлика дали кујната е мала или голема. Во продолжение ќе најдете инспирација и идеи за уредување на кујната во вашиот дом.

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Црно-бели убавици: 15 фотографии што ќе ве натераат да ја внесете црната боја во кујната

Погледнете ги овие 10 винтиџ кујни што ги победуваат сите трендови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар