Човек претворен во зеленчук

Се сеќавате на невидливиот човек од Кина, кој се премачкува себеси со боја, камуфлирајќи се во соодветната средина за да не се забележува неговата фигура? Неверојатните проекти на овој човек, очигледно никогаш нема да ни досадат. 🙂Човек претворен во зеленчукВо еден маркет во Пекинг, уметникот Лиу Болин го претставил својот последен проект. Преку целото тело ги нацртал соодветните зеленчуци кои се наредени зад него, за да се „вклопи“ со полиците и да изгледа како таму да нема никој.Човек претворен во зеленчукЧовек претворен во зеленчукЧовек претворен во зеленчук

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар