Артистка создава прекрасни торти што попрво би сакале да ги ставите на тераса отколку во фрижидер

Додека уживате во објавите со храна на вашиот Инстаграм профил, нема сомнеж дека храната може да ви делува како вистинско уметничко дело. Но, ако го следите профилот на Лесли Виџил, со секоја нејзина објава ќе се чувствувате како да сте откриле магична ботаничка градина наместо една сосема обична кујна. Оваа артистка од Калифорнија е спремна да прави нови трендови во светот на тортите, што едноставно изгледаат премногу добро за да бидат изедени. Најдоброто од сè? Сè што користи таа може да се јаде. Погледнете ги овие неверојатни торти инспирирани од природата, што би сакале да ги ставите на тераса или покрај прозорец наместо во фрижидер!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар