Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

Сте помислиле ли што се случува кога момче со многу креативен ум оди на прошетка низ градските улици и размислува како да го разубави светот? Така, еден артист од Њујорк ги претвора здодевните објекти на улиците во забавна, колоритна уметност правејќи го светот околу себе повесело место за живеење. Буквално сè што ќе допре артистот којшто стои зад Инстаграм профилот tombobnyc, се претвора во нешто неверојатно интересно. Доколку сакате малку да се насмевнете и да се расположите, погледнете како изгледаат објектите, пред и потоа и восхитувајте им се на имагинацијата и креативноста на овој уметник.

1. Победа

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

2. „Ќе може ли да имам малку приватност ќе ве молам?“

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

3. „Дали го фрливте сето ѓубре? Ова е единственото предупредување коешто ќе го добиете!“

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

4. „Јас сум сè уште пајак, нема потреба да броите колку нозе имам“

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

5. Што повеќе мачки има во светот – толку подобро

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

6. „Здраво, кој е расположен малку да си поиграме?“

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

7. „Ла, ла ла!“

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

8. „Здраво, љубов моја“

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

9. „Ѕе, можам да те видам!“

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти

10. Послабиот, побрзиот и појакиот

Артист од Њујорк им дава нов, инспиративен изглед на здодевните улични објекти
Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар