7 мистериозни структури од најмалите светски архитекти

7 мистериозни структури од најмалите светски архитекти

Дождовните шуми се џиновска ризница од мистерии. Кога ќе доближиме во тамошниот микро светот, брзо ќе забележиме природни креации кои изгледаат како да се направени од луѓето. Токму затоа и можат да се сметаат за најмалите архитектонски дела, креирани од најмалите архитекти на природата. Фотографот Ники Беј патува низ светот и ги истражува џунглите, фотографирајќи ги малите, минијатурни архитектонски мистерии. Погледнете какви чуда кријат големите дождовни шуми.

Дрвена колиба - гасеница на молец собира и крши мали стапчиња за да направи детално изработена, спирална дрвена колиба за живеење

Дрвена колиба – гасеница на молец собира и крши мали стапчиња за да направи детално изработена, спирална дрвена колиба за живеење


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар