30 фотографии со оптички илузии

Тиаго Силва го гледа светот преку своја перспектива поигрувајќи си со оптичката илузија, со сенките, со перспективите и со боите со помош на својата креативност. Ниту на една од овие фотографии не е преработена. Тој сметал дека фотографиите од зајдисонца или од оброци се премногу здодевни, па затоа почнал да создава нешто ново. Секоја фотографија е предизвик, треба да изгледа необично и да има нешто што никој досега не го видел. Поголемиот дел од фотографиите се направени спонтано, а Тиаго црпи инспирација од секаде: од графити, патокази, предмети, сенки, па дури и од парчиња ткаенина. Погледнете ги овие фотографии што го прикажуваат светот во поинакво светло.

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

30 фотографии со оптички илузии

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар