21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

11. Совршено место за медитација во Индонезија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🅑🅡🅔🅐🅣🅗🅣🅐🅚🅘🅝🅖 🅟🅛🅐🅒🅔🅢 (@breathtaking.places) on

12. Лентикуларни облаците над планината Рејниер

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

13. Снежниот фестивал во Јапонија е навистина зачудувачки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Невероятная планета (@an_incredible_planet) on

14. Клупата пред Музејот на Дали во Флорида е дефинитивно надреална

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

15. Карпеста скулптура на Декебалус во близина на границата помеѓу Романија и Србија

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

16. Дрво што личи на човек

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

17. Овие скали со боја на виножито во Истанбул нема да ве остават рамнодушни

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

18. Овој опал изгледа како совршен подарок на природата

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

19. Цветен аранжман во трговски центар во Меделин, Колумбија

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

20. Овој мост над реката Капилано во Канада е навистина магичен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike (@theplaidshirt) on

21. Може да поминете една ноќ во џунглата во близина на слоновите

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

Погледнете ги и овие фотографии од куќи изградени среде ништо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар