12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

Нашиот свет не е совршен и треба да се променат многу работи. Промената на светот значи и промена на самите себе, преку согледувањето на нашите проблеми и недостатоци. Овие илустрации имаат за цел да ја откријат суровата вистина за современиот свет. Ние сепак, веруваме дека со заеднички сили можеме да го промениме светот на подобро.

Погледнете ги во продолжение.

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

12 илустрации што покажуваат дека сме го допреле дното

*Илустрациите се на Алена Софронова.

Доколку ви се допаднаа овие илустрации, ви препорачуваме да погледнете и 20 илустрации што докажуваат дека во светот има само два вида луѓе.

Извор: brightside.me


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар