10 урнебесни илустрации кои покажуваат како произведувачите ги гледаат луѓето

Понекогаш ни се чини дека произведувачите немаат поим како изгледаат и живеат обичните луѓе. На пример, јавните автобуси најверојатно се направени за хобити! Зошто инаку би имало толку мал простор за нозете помеѓу седиштата?! Мора да дојдеме до коренот на проблемот: Произведувачите ги гледаат луѓето на поинаков начин, а следниве 10 илустрации го потврдуваат токму тоа…

Вака би требало да изгледа човек за да може да загризе голем хамбургер

10 урнебесни илустрации кои покажуваат како произведувачите ги гледаат луѓето

Девојките кои сакаат да отворат тегла треба да си направат мускули на рацете

10 урнебесни илустрации кои покажуваат како произведувачите ги гледаат луѓето

Навлаките за чаршафи се вистинска мистерија! Би можеле да ги наместите како што треба од прв обид само кога би имале неверојатно долги раце

10 урнебесни илустрации кои покажуваат како произведувачите ги гледаат луѓето

Вака изгледаат жените според дизајнерите на крзнени палта со кратки ракави

10 урнебесни илустрации кои покажуваат како произведувачите ги гледаат луѓето

Дури ни виртуозен пијанист не би можел да куца пораки без грешка на смартфон! Вака би требало да изгледаат неговите прсти…

10 урнебесни илустрации кои покажуваат како произведувачите ги гледаат луѓето

Продолжете на следната страница за останатите смешни и вистинити илустрации…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар