26 декември 2022 | Кафе пауза

Дали знаевте дека зелената медитеранска исхрана може значително да ги намали висцералните масти?

Медитеранската исхрана се одликува со бројни здравствени придобивки, како што се подобро здравје на срцето, намалување на тежината и намален ризик од Алцхајмерова болест.

Идеални за празничната трпеза: Чоколадни бомбици со вино

Комбинацијата од вино и чоколадо е едноставно незаменлива!