21 октомври 2022 | Кафе пауза

5 грешки за кои ќе зажалите во староста!

Како што старееме, имаме тенденција да ги гледаме нашите животи од поинаква перспектива, па така сфаќаме дека во одреден момент сме донеле погрешни одлуки и дека требало поинаку да постапиме.

Зошто треба почесто да консумирате киви?

Кивито е освежително овошје кое има висока хранлива вредност и е богато со витамини Ц и К, калиум, фолати и растителни влакна.

Астролошка прогноза: Какви промени го очекуваат секој хороскопски знак до крајот на 2022 година?

Полека се ближи крајот на 2022 година, а прашањето што најверојатно многумина од вас си го поставуваат е дали ги исполнивте вашите цели и соништа во текот на оваа година...