16 февруари 2022 | Кафе пауза

Што е ресвератрол и кои се неговите здравствени придобивки?

Ресвератролот е антиоксиданс кој за прв пат бил откриен од страна на јапонскиот научник Мичио Такаока во 1939 година, но неговите здравствени придобивки не биле истражени докрај сè дури научниците не го откриле неговото присуство во црвеното вино.

5 причини зошто сте такви какви што сте

Доколку се обидете да ги разберете, ќе ви биде полесно да работите на својот личен развој.

Кои 5 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во март?

Можеби и вашиот хороскопски знак ќе биде еден од најсреќните во првиот месец на пролетта!

Се подготвувате за планинарење? Не заборавајте ги овие 7 здрави намирници!

На сите нам ни е добро познат фактот дека планинарите трошат огромно количество енергија, па затоа надополнувањето на нивните резерви е од исклучителна важност.