07 февруари 2021 | Кафе пауза

Неколку идеи како да ги комбинирате дрвените детали и да му дадете топлина и исполнетост на ентериерот

Уредувањето на ентериерот е слатка мака, ги поттикнува имагинацијата и креативноста и го прави просторот во кој живеете убаво и пријатно место.

Диета за почетници: Како да изгубите неколку килограми за 30 дена?

Диетата „30 дена“ се заснова на елиминација на слатки, колачи, тестенини, алкохол и индустриски преработена храна.

Како да го користите маслото од јојоба за третман на акни?

Маслото од јојоба е исклучително нежно за кожата и е многу честа состојка во производите за нега на кожата.

Грешка поради која храната се лепи на тефлонската тава

Чешките научници дефинираа дека „термокапиларната конвекција“ е одговорна за лепење на храната во садот, процес поради кој маслото од средината на тавата се повлекува кон рабовите.

Изберете слика и откријте што ве чека до крајот на овој месец

Внимателно погледнете ги сликите и изберете ја онаа што ви се допаѓа најмногу. Сликата што ќе ја изберете открива што ве чека до крајот на февруари.