3 топли пијалаци за полнење на батериите и детоксикација на целиот организам

Иако дневните навики се разликуваат од човек до човек, сепак секој од нас обожава да го започнува денот со миризлива и вкусна арома.

Како ќе ви се промени љубовниот живот во 2019-та година според вашиот хороскопски знак?

Се разбира, вашиот љубовен живот можеби ќе се движи во насока којашто планетите нема да ја предвидат, но понекогаш астрологијата може да ве насочи.

3Д печатени рожници можеби ќе бидат лек за слепилото

Научниците од Универзитетот Њукасл во Велика Британија ја направиле првата 3Д печатена човечка рожница.

Зошто не смеете да ги сушите алиштата во вашиот дом во текот на зимата?

Како што сувиот воздух не е добар за работата на белите дробови, така и претераната влага во воздухот што го дишете може многу да ви наштети.

Овој маж ги запишувал сите пати кога сопругата го одбила за секс и ѝ ја пратил листата кога отишла на пат

Една жена решила да го сподели со социјалните мрежи писмото што го добила од нејзиниот сопруг пред да оди на деловно патување.

Истражување: Мажите создаваат најквалитетна сперма при секс за една ноќ

Едно ново истражување од Факултетот во Вустер покажува дека мажите создаваат поквалитетна сперма при секс за една ноќ одошто во подолготрајна врска.

Првото нешто што ќе го видите на овие слики ќе ви открие по што копнее вашето срце

Истражувањата покажале дека различни луѓе на различен начин го интерпретираат она што го гледаат, во зависност од нивниот карактер.

Годишна залиха на пелени за бебињата родени во новогодишната ноќ

Компанијата Виолета заедно со породилиштето Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство Скопје и породилиштето Мајка Тереза Чаир одлучија да израдуваат родители на десет новороденчиња кои се родија во текот на новогодишната ноќ.
Датум: 02 јан 2019
, Автор: