28 мај 2018 | Кафе пауза

Прочитајте зошто писмото на оваа мајка до својот сопруг го разнежни целиот свет

Нејзината објава, како и фотографијата со ќерка си на денот на породувањето, собрала над 150 илјада лајкови и предизвикала топли реакции...

Имате необјасниви модринки на вашето тело? Еве кои здравствени проблеми можат да бидат причина за тоа

Што треба да преземете доколку имате модринки на вашето тело без некоја објаснива причина? Зошто ова се случува и дали треба да бидете загрижени?

Истражувањата покажале дека абортусот не го зголемува ризикот од суицидни мисли

Фактот кој го користат речиси сите луѓе кои се против абортусот се покажал како лажен.

10 неодамнешни луди приказни за патување низ времето

Сигурно повеќето луѓе, дури и оние „најразумните“ понекогаш посакуваат патувањето низ времето да биде реалност.

Совети за подобар живот: Сè почнува во главата, но таму и завршува…

Ако долгорочно го „заморуваме“ мозокот со лоши мисли, недостаток од спиење и неквалитетна исхрана, тоа некогаш ќе остави трага и во нашето тело.

Зошто на вашиот мозок му е потребно секојдневно читање?

Кога читате, вашиот мозок се активира, се менува и создава нови врски и начини на размислување.

8 мали нешта поради кои луѓето несвесно ве осудуваат

Проверете дали поседувате некои од овие ситни карактеристики или дали можеби препознавате некои од нив кај личности што ги познавате.

9 модни грешки што можат да го уништат секој летен изглед

Топлите месеци ни дозволуваат да изгледаме неверојатно со многу малку напор...

7 чудни паранормални искуства кои секој ги има искусено и нивното значење

Речиси на секој човек му се има случено барем едно нешто што не може да го објасни.

Дали вежбите за нозе имаат директно влијание на здравјето на вашиот мозок?

Недостатокот на физичка активност не само што ги заслабнува мускулите, туку и го менува телото на клеточно ниво, вклучувајќи ги и нервните клетки.

Каде треба да отпатувате ова лето според вашиот хороскопски знак?

Ако сè уште немате идеја каде да го поминете летниот одмор, можеби вашиот хороскопски знак ќе ви помогне да се одлучите.

10 вистински приказни кои докажуваат дека вистината е позитивна страна на секоја ситуација

Прочитајте ги овие 10 неверојатни вистински приказни за неуспехот, на разни интернет корисници ширум светот, кои испаднало дека им донеле само среќа во животот.
12