02 јануари 2018 | Кафе пауза

Работа од соништата: Парк во Флорида вработува сирени со полно работно време!

Ако поседувате одлични пливачки вештини, можеби ова е идеалната професија за вас!

Рибар објавува фотографии од неверојатните суштества кои живеат во океанот

Рибарот Роман Федорцов се обидува да ни покаже што навистина се наоѓа во океаните споделувајќи фотографии од суштествата кои ги наоѓа.

Одберете ја чакрата што најмногу ве привлекува и дознајте нешто повеќе за себе

Без многу размислување, одберете ја чакрата што најмногу ве привлекува и прочитајте што открива таа за вас.

Природното менување на сексуалната ориентација со стареењето

Како што старееме постојат работи кои се менуваат без разлика на нашите досегашни потреби или желби...

Мажите откриваат 21 тајна за среќен брак

Често слушаме за жени кои разговараат на оваа тема, но мажите, особено оние во брак речиси и да не ја спомнуваат. Поради ова, неколку мажи ги споделуваат нивните тајни за среќен брак.

9 причини зошто љубовната врска со духовна жена ќе ви го промени животот

Овие жени се извонредни поради многу работи, а ова се само дел од причините зошто љубовната врска со нив ќе ви го промени животот...

8 симптоми на рак на грлото на матката кои не треба да ги игнорирате

Овој рак е навистина тешко да го забележите во раниот стадиум бидејќи речиси и да нема забележливи симптоми.

Необична уметност: Суви лисја претворени во деликатни уметнички дела!

Асади користи разни техники на сечење и резбање за да создаде форми и облици со чија помош ги претвора обичните лисја во деликатни уметнички дела.

Будистички правила што ќе ви помогнат правилно да ги поставите вашите приоритети

Мијамато Мусаши се смета за човекот кој го усовршил методот на одвојување, ослободување и дисциплина.

13 неверојатни жени за кои можеби не сте слушнале во 2017-та година

На некој начин, 2017-та ја обележаа многу силни жени и девојки, а веројатно сте слушнале за поголем дел од нив.
12