03 ноември 2017 | Кафе пауза - Part 2

6 бебешки производи кои ќе ја променат вашата рутина за нега и убавина

Колку време поминало откако за последен пат сте користеле некој бебешки производ?

Забава до бесвест: Дали во Македонија има квалитетен ноќен живот?

Дали државата навистина нема што да им понуди на младите или пак тие се многу пребирливи и не знаат да се забавуваат?

Голем хуманитарен проект за едукација на децата: „Собираме и ре-креираме со Бимилк“

Близу 2.000 деца од 60 градинки ширум Македонија ќе учествуваат во креативни и едукативни работилници за зачувување на животната средина.
Датум: 03 ное 2017
, Автор:

„Меморија“ во „Еден на Еден“: Живеевме за слава

Подгответе се за вечер полна со неверојатни и смешни приказни заедно со легендите на македонската музичка сцена „Меморија“ во недела, 5 ноември, со почеток од 18.50 часот на „Канал 5“.
Датум: 03 ное 2017
, Автор:

Скопје е домаќин на меѓународен турнир во женски фудбал

Домаќин е меѓународното училиште „Нова“, а македонските бои ќе ги брани тимот од оваа образовна институција.
Датум: 03 ное 2017
, Автор:
12