„Меморија“ во „Еден на Еден“: Живеевме за слава

„Сме се враќале боси од свирка, ни скубале коса, ни врзувале патики…“ Подгответе се за вечер полна со неверојатни и смешни приказни заедно со легендите на македонската музичка сцена „Меморија“. Перо Камиказа и Поце Икономов кај Жаре во „Еден на Еден“ зборуваат за времињата кога се живееше за и од музиката.

Пред нивниот голем концерт, гледајте ги „Меморија“ на „Еден на Еден“ во недела, 5 ноември, со почеток од 18.50 часот на „Канал 5“.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар