14 август 2017 | Кафе пауза

За секого по нешто: Волшебната Трпејца нуди пријатни изненадувања за сите нејзини посетители

Пред да одите на краците, на грчките острови или на некоја друга популарна летна дестинација, одвојте еден викенд за да му дадете шанса на ова прекрасно местенце.

4-те хороскопски знаци што се најмалку заинтересирани за секс

Да, тие неретко се впуштаат во сексуални односи, но најчесто имаат други приоритети на кои им даваат предност.

Имајте сјајна, свежа и здрава коса: Совети кои секоја бринета треба да ги знае

Еве неколку совети кои секоја бринета треба да ги знае за нејзината коса да изгледа на најдобриот можен начин.

9 бескорисни резимеа за работа кои работодавците не ги сакаат

Избегнете ги најчестите грешки кога го правите вашето резиме за работа.

Лоши навики кои ви ги влошуваат симптомите на анксиозност

Дали знаевте дека многу често самите несвесно си ја влошувате анксиозноста?

Најлудите теории на заговор од светот на литературата

Со текот на времето луѓето изнесувале навистина чудни тврдења за книгите и за нивните автори.

Жената што на оваа слика ви изгледа најстаро открива сурова вистина за вас

Врз основа на овој тест можете да дознаете одредени работи кои се дел од вашата личност.

9 знаци кои укажуваат на хормонална нерамнотежа

Хормоните се одговорни за нашето расположение, емоции, однесување, па дури и за физичкиот изглед...

11 чудни и уникатни работи за кои е способно женското тело

Женското тело, за разлика од машкото, е многу поразлично и способно за навистина чудни и неверојатни работи.

7 одлуки кои треба да ги донесете веднаш после вашата веридба

За да го избегнете големиот, непотребен стрес донесете ги веднаш овие важни одлуки.

Испробајте го овој „направи сам“ рецепт за поубави веѓи

Со помош на овој рецепт ќе имате убави, сјајни и нахранети веѓи. Погледнете како да го направите.
12