04 август 2017 | Кафе пауза - Part 2

Хороскопот открива: Чудни навики на женските хороскопски знаци!

Денес астрологијата ви открива неколку чудни навики кои се вообичаени кај жените родени под одреден знак.

„Обратната“ шминка е новата опсесија на познатите дами, а ние со задоволство им се приклучуваме

Зошто да им робувате на правилата кога можете да бидете оригинални, креативни и да си играте со вашите омилени мејкап производи?

Вежбање, масажа и чај од ѓумбир: 5 трикови за ублажување на менструалната болка

За среќа, постојат мали трикови благодарение на кои можете да ја спречите менструалната болка.
12