16 март 2017 | Кафе пауза

Вкусни торти од зеленчук кои се одлични за десерт, но и за вашата диета

Наместо да се предозирате со шеќер, кога ќе каснете „торта од салата“, вие всушност ја добивате потребната дневна доза зеленчук.
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

Храбра девојка ја претвора нејзината кожа со витилиго во прекрасен и моќен боди-арт

Запознајте ја нашата нова хеорина Еш Сохо, полна со љубов кон себе, која ни докажува дека нашите тела се буквално уметнички дела.
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

ТВ серија: Договор (The Arrangement)

Актерката Меган Морисон добива понуда за договорен брак со вредност од 10 милиони долари со најголемата холивудска ѕвезда

Pickbox наградна игра: Маратонски изгледај серија, напиши рецензија и освој 10.000 денари!

Стриминг видеотеката Pickbox ви нуди идеална работа – погледнете ја серијата, напишете рецензија и заработете!
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

Што е сексомнија и како изгледа животот со ова нарушување?

Сексомнијата се дефинира како состојба во која луѓето учествуваат во сексуални активности додека спијат.
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

Кои работи никогаш не смеете да ги криете од вашиот љубовен партнер?

Колку и да се плашите, многу е важно да бидете искрени и свои, особено ако се работи за посериозна врска.

8 нешта што можат да ви се случат ако решите да посетите хипнотерапевт

Сè зависи од отвореноста на вашиот мозок да оди на несвесно место и да биде отворен за сугестии.

Еве зошто родителите се поизморени одошто мислите

Родителите никогаш не се чувствуваат како целосно функционални човечки суштества или пак, едноставно ја менуваат дефиницијата за тоа што значи потполна функционалност.
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

Дали сте знаеле дека играта Тетрис има крај? 25 интересни факти за кои сигурно не сте чуле досега

Светот е полн со неверојатни нешта кои чекаат да бидат забележани и откриени, само треба добро да ги отворите очите и да бидете љубопитни.

Само еден магичен збор може да го припитоми срцето на секој маж

Единствениот заклучок што тој ќе го извлече од овој разговор е дека вие го разбирате и го цените неговото мислење.

Што е тоа духовно будење? 10 главни знаци дека сте го откриле вашиот духовен пат

Ако сте доживеале духовно будење, тоа значи дека сте станале свесни за лагите и илузиите на овој свет.
12