Подгответе се за следниот маратон и истрчајте подобро од кога било досега

Имате околу 6 недели за тренинг. И сега што? Можеби само сакате да трчате, почетник сте или експерт. Без разлика колкаво е вашето искуство со маратоните, овие совети ќе ви помогнат да успеете.
Датум: 25 окт 2014
, Автор:

Неколку трикови за разубавување кои секоја жена би требало да ги знае

Жените никогаш не можат да ги купат сите производи за убавина кои им се потребни за да изгледаат убаво, средено и според последните трендови во негата и шминкањето. За среќа, тие се снаодливи...

Вистинската Ариел е откриена и таа се наоѓа во длабочините на Атлантскиот океан

Професионалната фотографка Елена Калис заедно со својата ќерка Александра нè внесуваат во нивниот свет, чии колоритни и живи слики оставаат без здив.
Датум: 25 окт 2014
, Автор:

Есенско расположение: Слатки миленици завиткани во ќебенца

Погледнете ги овие преслатки суштества завиткани во топли ќебенца.
Датум: 25 окт 2014
, Автор:

Столче кое ќе ве натера да балансирате и да ги затегате мускулите

толчето „Inactivité“ има само две ногарки, па кога седнувате на него автоматски сте приморани активно да одржувате баланс.
Датум: 25 окт 2014
, Автор:

Кога се сака, сè се може: Млади луѓе објаснуваат како плаќаат за своите патувања

Генерацијата Y или Millennial е генерацијата на млади луѓе кои патуваат повеќе од која било друга генерација.