Кристијан Лубутан, колекција пролет/лето 2014

Зарем Лубутан би можел некогаш да згреши со дизајн на чевли? Се разбира дека не. Погледнете ја неговата нова пролетно-летна колекција на обувки и чанти во кои преовладуваат ведри и свежи бои кои одлично би ѝ стоеле на секоја девојка. Започнувајќи од елегантни и софистицирани модели, па сѐ до весели и разиграни дизајни, оваа колекција на Лубутан е можеби најдобрата досега.

Кристијан Лубутан, колекција пролет/лето 2014 Кристијан Лубутан, колекција пролет/лето 2014Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар