Моќни цитати за жените кои ќе ве мотивираат и инспирираат

По повод меѓународниот ден на жената составивме галерија од цитати со цел да ве мотивираме и инспирираме да бидете најдобри што можете. Жените можат многу повеќе, само треба да ја најдат храброста во себе и да тргнат по оној пат кој знаат дека ќе ги исполни. Се надеваме дека овие мисли ќе ви помогнат при остварување на вашите цели. Среќен 8 март!

(1) Моќни цитати за жените кои ќе ве мотивираат и инспирираат

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар