Моќни цитати за жените кои ќе ве мотивираат и инспирираат

Моќни цитати за жените кои ќе ве мотивираат и инспирираат

По повод меѓународниот ден на жената составивме галерија од цитати со цел да ве мотивираме и инспирираме да бидете најдобри што можете. Жените можат многу повеќе, само треба да ја најдат храброста во себе и да тргнат по оној пат кој знаат дека ќе ги исполни. Се надеваме дека овие мисли ќе ви помогнат при остварување на вашите цели. Среќен 8 март!

(1) Моќни цитати за жените кои ќе ве мотивираат и инспирираат

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар