Медицинска сестра од Црвен крст ги запишува последните зборови на ранет британски војник (1917 година)
За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Остави коментар