Жена од Шведска, која преживеала концентрационен камп, удира нео-нацист протестант со својата чанта (1985 година)
За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Остави коментар