Направете сами: Празнични декорации за вашиот дом!

7. Најважна е, секако, декорацијата на трпезата. Сите ние обрнуваме внимание на тоа како ќе изгледа целиот дом, но трпезата е најважна. Направете сè да блеска. Во тоа ќе ви помогнат овие декорации на прстени за салвети. Направете ги од свежи цветови или зелени лисја, кои ќе предизвикаат вашиот дом да изгледа потопло и попријатно.

8-napravi-sama-badnikovi-dekoracii-za-vashiot-dom-www.kafepauza.mk_

8. Уште една декорација за свеќник која е во знакот на Бадник и Божиќ. Земете голема вазна, широка, во која ќе ставите помала вазна со свеќа. Просторот помеѓу нив две исполнете го со ореви, шипка, костени и некои други плодови. На овој начин ќе добиете прекрасен свеќник кој е сосема уникатен.

9-napravi-sama-badnikovi-dekoracii-za-vashiot-dom-www.kafepauza.mk_

9. Свеќник можете да направите и од зелен венец, чија средина ќе ја исполните со потенки свеќи. Ова е прекрасна декорација за средината на вашата маса.

10-napravi-sama-badnikovi-dekoracii-za-vashiot-dom-www.kafepauza.mk_

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар