личности | Кафе пауза

12 знаци дека сте блиску до некој што го познавате од минатиот живот

Постои можност да препознавате некои луѓе од минатиот живот, а не сте свесни за тоа.

Родените во јануари мора добро да се чуваат од овие нешта

Јануари е почеток на новата година, месец на празници и прослави, но еве ги вообичаените карактеристики на луѓето родени во празничната сезона.

Истражување: Што кажува вашиот тип на личност за вас?

Едно огромно ново истражување открило четири нови типови личности.

10 раси на кучиња кои се идеални за различен тип личности

Изберете куче кое ви одговара на вашиот карактер, темперамент, слободно време и услови за чување.
Датум: 23 авг 2018
, Автор:

10 личности кои не мора да ги поканите на вашата венчавка

Треба ли да ги поканите роднините кои не сте ги виделе со години? Или пријателката со која комуницирате само преку Фејсбук?

Психолозите откриваат: Спаѓате во најретката група луѓе доколку имате барем една од овие особини!

Овој карактер е исклучително редок, а само 2% од луѓето во светот може да се пофалат со таа посебна комбинација на особини.

Запознајте ја Карен Оверхил, жената во чија глава „живеат“ 17 луѓе

На 29-годишна возраст, Карен Оверхил отишла кај психијатар со надеж дека ќе најде решение за нејзините дупки во сеќавањето.

8 начини на кои паметните луѓе се справуваат со токсичните луѓе околу себе

Токсичните личности ја црпат енергијата на другите, размислуваат негативно и сакаат на другите да им наметнат таков начин на размислување.

Ситуации што ги разбираат само личностите кои патат од недостаток на социјални вештини

Вам ви изгледа како да сте тотален чудак и дека никому не му е понепријатно помеѓу луѓе од вас.

11 работи кои луѓето не сфаќаат дека ги правите затоа што имате проблеми со довербата

Повредите и тешките ситуации од минатото понекогаш може да остават траен белег врз една личност.

10 факти што треба да ги знаете за личностите родени во месец март

Ако сте родени во март или пак познавате некоја ваша блиска личност родена во овој месец, тогаш треба да бидете особено горди на тоа.