Која е темната страна на вашиот хороскопски знак? Еве на што треба да внимавате во 2022 година - Part 2

Која е темната страна на вашиот хороскопски знак? Еве на што треба да внимавате во 2022 година

Вага

Имате тенденција да избирате погрешни партнери. Кога ќе видите дека врската не функционира пак, ви недостасува храброст да си заминете. Обидете се да се ставите себеси на прво место и да ги доведете работите во ред во вашиот личен живот наредната година. Најдете некој кој ќе ве цени.

Која е темната страна на вашиот хороскопски знак? Еве на што треба да внимавате во 2022 година

Скорпија

Го имате целото време на светот, но сакате сè да биде совршено па затоа секогаш барате мани во секого. Сакате да имате контрола над нештата и знаете како да го усовршите нападот. Доколку не сакате да се најдете себеси во состојба на целосна физичка и психичка исцрпеност до крајот на годината, во 2022 година ви препорачуваме да ги распределите задачите помеѓу колегите на работа и со партнерот дома.

Стрелец

Вам ништо не ви е поважно од вашите желби. Сакате сè да биде како што вие сте замислиле, макар тоа да биде по цена на благосостојбата на другите, бидејќи не ве интересираат туѓите проблеми. Покрај тоа, не обраќате внимание на тоа што другите би можеле да помислат за вас. Во наредната година ве советуваме да почнете да ги земате предвид желбите на другите. Само така животот ќе ви биде помирен и похармоничен.

Јарец

Немате смисла за хумор, но и сте крајно незадоволни од својата неспособност да сакате или да бидете сакани. Сите ваши мисли се насочени кон развивање деловни стратегии. Амбицијата и упорноста ќе ве одведат до моќта што ја посакувате. Но, внимавајте да не се претворите во тирани кога ќе стигнете на врвот.

Водолија

Сметате дека сте супериорни во однос на другите и верувате дека малкумина можат да ви се спротивстават. Напорно работите за да ги остварите своите соништа, па затоа сте подготвени сè да жртвувате, вклучувајќи ги и односите со пријателите. Но, кога ќе го добиете она што го посакувате, вашиот живот ќе стане здодевен. За вас 2022 година ќе биде година на искушенија во сите сфери на животот.

Риби

За вас е карактеристична контрадикторноста, па понекогаш се случува да сте на чекор од колапсот, а да го скриете тоа од другите. Само вие знаете колку конфликти се одвиваат во вашата глава. Иако одбегнувате да размислувате за нештата кои ве мачат, во 2022 година треба да почнете да разговарате со некого и да го споделите проблемот со друга личност. Којзнае, можеби заеднички ќе најдете решение.

Откако прочитавте за темната страна на секој од хороскопските знаци, можеби ќе ве интересира да прочитате и за кои три хороскопски знаци 2022 година ќе биде полна со предизвици.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар