26 декември 2020 | Кафе пауза

3 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа за време на владеењето на Јарецот до 20 јануари

Владеењето на Јарецот трае од 21 декември до 20 јануари 2021 година, а Сонцето во овој знак најавува период на духовно обновување, саморефлексија и планирање на долгорочната иднина.

Трендот од 80-тите се враќа во мода: Ова е најпосакуваното парче облека оваа сезона

Ако сакате да бидете во центарот на вниманието, мора да го имате ова парче облека во вашата гардероба.

Дрвото што го промени светот: На кој европски плоштад е украсена првата елка?

На простор голем колку девет фудбалски игралишта, каде што денес има повеќе од три илјади штандови, наводно е украсена елка за прв пат во историјата.