Зошто #cottagecore е најновиот тренд на Инстаграм?

Ова лето најновиот тренд #cottagecore ги зазеде профилите на Инстаграм. Но, каков е овој тренд? Овој тренд започна откако започна и карантинот низ светот. Се чини дека оваа година сите сакаа да започнат да водат поедноставен начин на живот без комплицирано секојдневие, па така е создаден и овој тренд. На кратко – #cottagecore е тренд за сите љубители на слободата, природата, шумите, животните и едноставноста.

Овој тренд се карактеризира со едноставните фустани изработени од ленен материјал кои можете да ги носите на прошетки низ природата и да уживате во удобноста. Хаштагот #cottagecore е користен над 740 000 пати, што нè тера да веруваме во овој моден тренд и едноставниот начин на живот.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Loveshackfancy 🎀 (@loveshackfancy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Chrissy Rutherford (@chrissyford) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Loveshackfancy 🎀 (@loveshackfancy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de by Shelcy & Christy (@nycxclothes) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Maggie McCormack (@maggie_mccormack) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Aimee Song (@aimeesong) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de AMAKA (@amaka.hamelijnck) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Chriselle Lim 🌟 (@chrisellelim) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Hill House Home (@hillhouse) el

Погледнете кои 3 бои за коса ќе ја одбележат оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар