Зимски стил: Тренди комбинации со кусо здолниште

Мини здолништата отсекогаш биле популарни, па затоа и веруваме дека ќе ги гледаме уште долго. Токму затоа и решивме денес да споделиме со вас 5 зимски начини на коишто можете да го носите вашето омилено кусо здолниште, без притоа да смрзнете во текот на студените денови.

1. Мини здолниште + чизми до колена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hanna Stefansson (@hannastefansson) on

Оваа комбинација е совршена за дневни, но и за вечерни комбинации. За „најтопол“ ефект, комбинирајте го мини здолништето со дебела ролка.

2. Мини здолниште + џемпер во силна боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alicia Roddy (@lissyroddyy) on

Оваа комбинација едноставно не може да помине незабележани. Дебелиот џемпер во впечатлива боја одлично оди со мини здолништето, особено ако одите на љубовен состанок.

3. Мини здолниште + класичен капут

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere) on

Ако сакате да облечете нешто класично, но сепак да останете во чекор со модата, тогаш капутот во комбинација со мини здолниште е најдобриот избор за вас.

4. Лелеаво мини здолниште + чизми над колена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

Оваа секси и впечатлива комбинација најдобро ќе им стои на високите девојки со долги нозе.

5. Мини здолниште со животински принт + карирано сако

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lotte (@asos_lotte) on

Ако сакате да експериментирате, оваа комбинација ќе ви биде омилена! Бидете храбри и слободно мешајте различни принтови доколку сакате да бидете навистина забележани.

Ранци: Најпопуларниот моден додаток за секоја милениумка!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар