Жени, ова лето бидете целосно опуштени, градникот веќе не е во мода!

Жени, ова лето бидете целосно опуштени, градникот веќе не е во мода!

Започна нов тренд. Жените конечно дочекаа да одат без градник, покажувајќи отпор кон стегите и нормите во која било форма, но исто така и чист хедонистички став кон животот и целосно уживање во слободата на движење.

Жени, ова лето бидете целосно опуштени, градникот веќе не е во мода!

Градникот се носи од 1914 година, но повеќето жени денес одлучија да го отфрлат. Еве некои од причините…

1. Неудобност

На пазарот се појавија многу градници со универзална големина, а и оние достапните во различни големини не се соодветни за сите типови жени. Поради ова, поубавата половина трпи неудобност предизвикана од градникот. Затоа, отфрлајќи го ова парче облека, жените добиваат слобода каква што немале досега.

Жени, ова лето бидете целосно опуштени, градникот веќе не е во мода!

2. Феминистички отпор

Многу милениумки ги одбиваат градниците како форма на отпор. Со отфрлањето на овој вид долна облека, жените сакаат да се изборат за еднаквост.

Жени, ова лето бидете целосно опуштени, градникот веќе не е во мода!

3. Заштеда на пари

Пристојните градници се доста скапи. На многу жени ова им пречи, па затоа решиле да се ослободат од обврската да купуваат градници и на тој начин да заштедат пари.

За оние жени кои сакаат да го прифатат овој тренд, летото е идеално време за ова. Отфрлете го градникот, облечете полесна облека – живејте слободно!

Жени, ова лето бидете целосно опуштени, градникот веќе не е во мода!

Автор: Антонина Велјановска


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар