Строга војничка диета: Намалете 4 килограми за 3 дена (дозволен е и сладолед!)

Доколку одлучивте дека сакате на брз начин да симнете неколку килограми, а не сакате да гладувате и да се откажете од омилената храна во текот на еден подолг период, тогаш решението се строгите и ефикасни диети. Но, не заборавајте дека она што е брзо, тоа трае и кратко, така што брзо можете да го почувствувате и јо-јо ефектот.

Војничка строга диета: Намалете 4 килограми за 3 дена

Но, за да го облечете вашиот омилен фустан за некој посебен повод што доаѓа, тогаш брзите диети кои траат од три до пет дена понекогаш се покажуваат како најдобро решение. Војничката диета подразбира строг режим на исхрана до кој морате точно да се придржувате доколку сакате вагата навистина да покаже и до 4 килограми помалку, за само три дена. Не обидувајте се да прескокнувате оброци или одредени да ги замените со други, затоа што тоа може да не ви даде задоволителни резултати. Затоа, многу е важно целосно да го следите овој распоред. Потребно е секој ден да вечерате во исто време, без разлика дали сте гладни или не. Утврдете некој свој распоред и придржувајте се до него. Со диетата се препорачува умерена физичка активност и пиење повеќе количество вода. Од зачини се дозволени само сол и бибер.

Војничка строга диета: Намалете 4 килограми за 3 дена

Еве како изгледа оваа диета

Прв ден

Појадок: Половина грејпфрут, парче тост со две лажици путер од кикирики, незасладено кафе или чај.

Ручек: 115 грама туна, парче тост, незасладено кафе или чај.

Вечера: 80 грама од кое било месо, 100 грама грашок, половина банана, мала јаболка и 300 грама сладолед од ванила.

Втор ден

Појадок: Јајце, половина банана, парче тост.

Ручек: Свежо сирење, тврдо варено јајце и пет солени крекери.

Вечера: Две виршли без леб, брокула, 115 грама рендан морков, половина банана и 100 грама сладолед од ванила.

Трет ден

Појадок: Кафе или чај со една до две лажички шеќер, пет солени крекери, 30 грама сирење и една мала јаболка.

Ручек: Тврдо варено јајце и едно парче тост.

Вечера: 115 грама туна, половина банана и 200 грама сладолед од ванила.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар