Во тренд се големи шноли: Еве како да ги носите на вашата коса

Во тренд се големи шноли: Еве како да ги носите на вашата коса

Големите шноли се еден од најголемите трендови за фризури во 2019-та година, а со доаѓањето на летото, овој моден додаток се чини попривлечен од кога било.

Во тренд се големи шноли: Еве како да ги носите на вашата коса

Доколку ви здодеа да ја носите косата на ист начин секој ден, а сакате набрзина да направите ефективна и впечатлива фризура, шнолите се идеалниот додаток за тоа. Притоа важи правилото што поголеми – толку подобро.

Со нивна помош брзо и едноставно можете да ѝ дадете wow ефект на вашата фризура, а одговараат за кежуал излегување во град, како и за завршен ефект на гламурозните фризури за посебни прилики.

Одлично е што може да се носат на секоја должина и текстура на коса. Бидејќи се цврсти, можат добро да стојат на кратка пикси фризура, како и на брановидна коса или коса собрана во пунџа.

Она што е особено атрактивно кај овој тренд е што е многу практичен. Дава свеж изглед додека истовремено ја држи пуштената коса тргната настрана од лицето. Во комбинација со полуподигната фризура пак, овие шноли даваат младешки изглед, а на елегантната пунџа ѝ додаваат префинетост.

Погледнете ги овие девојки кои креативно употребиле разни големи шноли на својата коса. Ви се допаѓа овој тренд?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by p e l a g e a (@pollunaa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Isabella Thordsen (@isabellath) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tezza (@tezza) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTIN ESS HAIR • FOUNDER (@kristin_ess) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chriselle Lim 🌟 임소정 (@chrisellelim) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rozalia Russian (@rozalia_russian) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genelle (@genelleseldon) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R O C K Y (@rocky_barnes) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝕿𝖎𝖏𝖓𝖆 (@tijna) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Charlotte Viney (@charlotteviney) on

Погледнете и кој е најновиот тренд во шминкањето кој ги воодушеви жените.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар