Тренди модни комбинации со џемпери – есен/зима 2014-2015

Секоја сезона носи нови модни трендови, па дури и кога станува збор за џемперите. Оваа сезона хит се топлите и удобни џемпери, и тоа во кратка или долга варијанта, асиметрични или прави. Можете да ги комбинирате со пантолони или хеланки, но одлично стојат и со кратки сукњи во комбинација со високи чизми. Дајте им предност на големите џемпери и не бегајте од широките ролки. Овие модели ќе ве држат стоплени, додека истовремено ќе изгледате удобно и слатко. Во продолжение ви нудиме 27 одлични идеи за комбинирање на тренди џемперите оваа сезона.

trendi-modni-kombinacii-so-dzhemperi-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар